اخبار و مقالات

زندگی نامه ایلان ماسک :

ایلان ریو ماسک در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد. وی فرزند ارشد یک خانوادهٔ ۵ نفره بود. پدر وی، اِرول ماسک متولد آفریقای جنوبی و بزرگ شدهٔ انگلیس، مهندس و مادر کانادایی – انگلیسی وی به اسم مِی ماسک متخصص رژیم غذایی و مدل بود.

 

وی یک برادر کوچکتر به اسم کیمبال (متولد ۱۹۷۲) و یک خواهر کوچکتر به اسم توسکا (متولد ۱۹۷۴) دارد. ایلان ماسک زمان بچگی خود را در آفریقای جنوبی سپری کرد. ماسک ۱۰ ساله بود که پدر و مادر وی از یکدیگر جدا شدند و ایلان اکثر وقت ها را با پدرش در آفریقای جنوبی زندگی می کرد.

 

در سن ۱۰ سالگی نخستین کامپیوتر شخصی خود، کمودور وی آی سی- ۲۰ را خرید. ایلان به برنامه نویسی علاقمند شد و تنها آغاز به یادگیری این مهارت کرد.

 

در سن ۱۲ سالگی با فروش بازي کامپیوتری Blastar که شخصاً آن را طراحی کرده بود، ۵۰۰ دلار بدست‌آورد پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ماسک قصد کرد که بدون حمایت خانواده به ایالات متحده هجرت کرده و منزل را ترک کند.

 

ایلان ماسک در سال ۱۹۸۹ از طريق خویشاوندان مادرش به کانادا نقل مکان کرد. پس از این که حق شهروندی کانادا را بدست آورد به مونترآل رفت. در ابتدا به هر شغل کم درآمدی راضی بود و کار می کرد و تقریبا یک سالی بود که با فقر دست و پنجه نرم می کرد.

 

ایلان ماسک ( Elon Musk) به عنوان مشهور ترین مرد جاه طلب دنیای علم و تکنولوژی در عصر جدید، برای خیلی از ما جذاب و خواندنی است. در ادامه فراز و نشیب های زندگی ایلان ماسک را با هم مرور خواهیم کرد.

 

ایلان ماسک به انگلیسی (Elon Musk) متولد ۱۹۷۱ آفریقای جنوبی، مهندس، مبتکر و فرد نامی تجارت در صنایع توسعه یافته آمریکایی است. وی بنیانگذار شرکت هایی مانند تسلا موتورز، پی پال (PayPal که اینک به ای آزاد دارد) و اسپیس اکس (SpaceX) است.

 

وی هم اینک مدیرعامل و مدیرفنی در اسپیس اکس و مدیرعامل و طراح محصول در تسلا موتورز است. وی روی پروژه هایی سرمایه گذاری مي کند که پتانسیل تغيير دنیای اطرافمان را دارند. ایلان ماسک نه تنها یک کارآفرین، بلکه یک مخترع، مبتکر و مهندس است: ماسک شخصاً در طراحی خودروهای برقی و سفینه های فضایی شرکت می کند.

 

ماسک همچنين در حال توسعهٔ یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپرلوپ (Hyperloop) شناخته شده است.

 

ایلان ماسک به عنوان ۳۸ امین فرد قدرتمند دنیا، ۱۵ امین ثروتمند در حوزهٔ تکنولوژی و ۱۰۰ امین میلیاردر دنیا در سال ۲۰۱۵ شناخته شده است. اموال خالص وی در سال ۲۰۱۵، ۱۳٫۹ میلیارد دلار و فعلا ۱۰٫۷ میلیارد دلار محاسبه شده است.

 

ایلان ماسک دومین کارآفرین (نخستین نفر جیمز اچ کلارک بود) در سیلیکون ولی بود که موفق شد سه شرکت با ارزشی بیش از ۱ میلیارد دلار – پی پل، اسپیس ایکس و تسلا موتورز- را به وجود آورد. ایلان ماسک زندگی کاری خود را به تکنولوژی های فضایی و انرژی های جایگزین اختصاص داده است. وی ایده های مختلفی را اجرا ميکند و تقریبا همهٔ آنها هم کاملا موفقیت آمیز هستند. از خصوصیت های شخصیتی ایلان ماسک میتوان به اندیشه انتقادی، پشتکار و اراده، تفکیک و تحلیل دقیق و کوشا بودن اشاره نمود (وی بین ۸۰ تا ۱۰۰ ساعت در هفته کار می کند).

 

ایلان ماسک بعنوان یکی از ده شخصیت تأثیر گذار دنیا برگزیده شده است.

 

در سن ۱۹ سالگی در دانشگاه کوئینز در کینگستون، انتاریو پذیرفته شد. در سال ۲۰۰۰ با همسر آينده خود به اسم جاستین ویلسون( Justine Wilson) که نویسنده ای با استعداد بود، آشنا شد؛ نتیجهٔ ازدواج ایلان با این شخص، ۵ پسر( دوقلو و سه قلو) به اسم های دامیان (Damian)، گریفین (Griffin)، خاویر (Xavier)، ساکسون (Saxon) و کای (Kai) بود؛ در واقع ایلان ۶ پسر داشت، ولی یکی از آنها در زمان بچگی به علت بیماری از دنیا رفت.

 

ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک

ایلان ریو ماسک پنج پسر، یک دوقلو و یک سه قلو دارد

 

با این وجود رابطهٔ ایلان با جاستین، پس از ۸ سال (سال ۲۰۰۸) به هم خورد و در سال ۲۰۱۰ برای بار دوم و این بار با هنرپیشه بریتانیایی به اسم Talulah Riley ازدواج کرد؛ ولی این بار هم پس از ۴ سال زندگی با وی، در سال ۲۰۱۴ از همسر خود جدا شد.

 

ایلان ماسک به مدت دو سال در انتاریو درگیر تحصیل بود و بعد از آن، در پایان در سال ۱۹۹۲ رؤیای خود را به حقیقت تبدیل و به ایالات متحده انتقال پیدا کرد؛ در واقع بعد از اخذ بورس تحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا توانست زندگی خود را در ایالات متحده آغاز کند. وی مدرک کارشناسی را در رشتهٔ فیزیک کسب کرد ولی سال بعد قصد کرد که در مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی در رشتهٔ علوم اقتصادی را هم کسب کرد.

زندگی نامه ایلان ماسک و شرح زندگی وی

ایلان ماسک بچگی سخت و دشواری داشت. زمانی که وی بسیار کوچک بود، پدر مادر وی از هم جدا شدند و در همان سنین بچگی با بازی های کامپیوتری آشنا و متوجه علاقه شدید خود به برنامه نویسی شد. در همان سنین یک برنامه ریزی کوچک انجام داد که علاقه وی را چند ۱۰۰ برابر کرد.

 

ایلان در ۱۵ سالگی یک برنامه نوشت که آن را به قيمت ۵۰۰ دلار فروخت و از همان موقع حس کرد که می تواند از این کار پول زیادی را در به دست بیاورد و رشد کند. وی که از کودکی علاقمند بود که به کشور آمریکا برود، بخاطر این که شرایط آن برای وی آماده نشد، مجبور شد که به کانادا برای ادامه تحصیل و پیشرفت سفر کند.

 

در همان زمان ایلان تعریف می کند که در مدرسه هنگامی که از رؤیا پردازی های خود برای همکلاسی هایش تعریف می کرد و می گفت می خواهد که یک ماشینی طراحی کند و بسازد که شبیه خودرو های فضایی باشد و بتواند پرواز کند، آن ها وی را تمسخر می کردند و وی را دست می انداختند و می گفتند تو نمی توانی به خواسته هایت برسی زیرا تو از خانواده ای بی بضاعت هستی که پدر و مادرش از هم جدا شده اند.

 

نخستین خصوصیات انسان های منفی مسخره کردن و دست انداختن دیگران است. این آدم ها بسیار خطرناکند زیرا می توانند رویاهای شما را بکشند و از بین ببرند.

 

ایلان همزمان با تحصیل خود در کانادا، کار برنامه نویسی را تخصصی تر تعلیم می دید. وی از زبان خود تعریف می کند که آن ایام از دشوار ترین روزهای زندگی وی بود، برخی شب ها از شدت گرسنگی به خواب می رفت. با این که روزهای بسیار سختی بود ولی در قلب خود رویاهای بزرگی را می پروراند. همین امر سبب شد به سختی تلاش کند و درس بخواند و موفق به گرفتن بورسیه از کشور آمریکا بشود. 

 

درباره زندگی ایلان ماسک, ایلان ماسک که بود

ایلان ماسک به عنوان ۳۸ امین فرد قدرتمند دنیا می باشد

 

زندگی نامه ایلان ماسک و مثبت اندیشی

برعکس نظر پروفسور هاوکینس که معتقد بود که جهان رو به نابودی پیش می رود ، ایلان ماسک معتقد بود که می توان با تغيير در استفاده انرژی دنیا را پاک نگه داریم و به طرف آشتی و موفقیت پیش برویم. وی به دنیا آمده است که جهان را بجای زیباتر و راحت تری برای زندگی تبدیل کند و درس های بسیار زیادی برای شما دارد و به شما تعلیم می دهد که چه طور می توان زندگی خود را از صفر به همه جا برسانید.

 

در زندگی رویدادها بسیار متعددیامکان دارد بوجود بیاید که برعکس خواسته قلبی ما است و این امری پرهیز ناپذیر است. مدام یادتان باشد که:

 

وضعیت زندگی شما هرچقدر که دشوار تر باشد، انگيزه شما را برای رسيدن به موفقیت افزایش می دهد.